Osvajamo planinske vrhove za "Nagradu planine"

Cijena 5 €

Planinarsko društvo Kamenjak ovaj je dnevnik prvi puta izdalo 1962. godine, samo godinu dana nakon osnivanja Društva. On je od tada doživio nekoliko promjena (posljednju 1992. godine), no bit je ostala ista - osvajanje vrhova za nagradu planine!

Kako bi osvojio nagradu u obliku posebno izrađene značke, vlasnik dnevnika mora ispenjati neodređeni broj planinskih vrhova tako da ukupni zbroj njihovih visina bude sto tisuća metara. Kontrolne točke su svi vrhovi čiji se obilazak dokazuje otiskom pečata u dnevniku obilaznice ili fotografijom sa vrha. Vrijeme ispunjavanja uvjeta za dobivanje nagrade nije ograničeno.

U dnevniku se nalazi 150 praznih mjesta u koje valja upisati ime osvojenog vrha, njegovu visinu, kratak opis puta, te staviti žig vrha.

Značka:

*Napomena: Od 1. prosinca 1992. godine - ne vrijede više pravila utvrđena u siječnju 1987. godine i time, među ostalim, nema više potrebe obilaska nekoć uvjetovanih vrhova.